1. Dziś na Mszach świętych gościmy ,,Rycerzy Kolumba” z Jastrowia. Chętnych mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj na plebanię o godz. 19.00.

2. W czwartek swoje imieniny będzie obchodził ks. Proboszcz. Drogiemu Solenizantowi już dziś życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i daru zdrowia.

3. W piątek na Mszę św. i spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców i młodzież z klasy 8 w sprawie przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 będziemy przeżywali rocznicę I Komunii świętej.

5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego odprawiamy o godz. 17.30.

6. Rozpoczynamy zapisy dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Zapisy odbywają się codziennie za wyjątkiem środy i niedzieli w kancelarii parafialnej po Mszy św. wieczornej i potrwają do końca czerwca. Prosimy, aby w miarę możliwości w kancelarii byli obecni oboje rodzice.

7. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia: o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin czy urodzin, rocznic, jubileuszy i za naszych bliskich zmarłych. Są wolne intencje w czerwcu i następnych miesiącach.

8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dziś w numerze o kulcie NSPJ i Niepokalanego Serca NMP a także o tym, że wiara katolicka jest ważną częścią hiostorii Polski, której nie należy się wstydzić. Tradycyjnie znajdziemy także krótkie rozważania do liturgii słowa na cały tydzień oraz informacje z życia diecezji,

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

10. Do odbioru na plebani są blaszki po cieście pozostałe po festynie parafialnym, a także elementy dekoracji po I Komunii św.

11. Informacja do lek. weterynarii Jarosława Matuszewskiego: w piątek 14 czerwca na ulicy kolejowej przy sklepie spożywczym od godziny 16:00 do 18:00 i w sobotę 15 czerwca przy ul. Lipowej (koło starej lecznicy dla zwierząt) od godz. 12:00 do 18:00 odbędzie się szczepienie psów.

12. W minionym tygodniu do wieczności odeszły śp. Wanda Paszko, lat 88 i śp. Zofia Morawska, lat 88. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…